Sigadused

Head uut aastat. Kollase sea aastat.

Paar päeva tagasi algas Hiina uusaasta. Hea aeg vaadata seljataha. Ma lugesin oma vanu postitusi ja otsustasin, et nüüd ja edaspidi saavad isiklikumat laadi lood ja need, kus lastest juttu ning pilte, olema parooli all. Kui teil on soov neid lugeda, andke sellest mulle märku ja ma saadan parooli.

Millest selline otsus? Sest olen ikka siin ja seal kohanud arutelusid sel teemal, et kas lastest on ikka õige avalikult kirjutada ja pilte üles panna, kui neil endal puudub võimalus selleks nõusolek anda? See pani mõtlema. Minu lapsed on küll sellises vanuses, et saavad enamikest asjadest juba aru, aga kas ka sellest, et nende pilte ja tegusid-lugusid näevad ja loevad kõik, kes vähegi tahavad? Selles ma nii kindel pole, sest nende jaoks on see interneti maailm veel nii hoomamatu teema. Ma varem mõtlesin, et no mis seal siis on, ma ju ei kirjuta mingeid eriti piinlikke lugusid neist, mis kunagi hiljem, kui nad suuremad on ja ise lugeda oskavad, neile eriti piinlikkust valmistavad. Samas on see ikkagi nende privaatsuse rikkumine. Olgugi, et ma kasutan varjunimesid, saab igaüks minu isikuga nad kokku viia, ennast ma pole meelega siin varjanud, et kes ma olen. Selleks ei näe ma vajadust. Ma pole kuidagi tuntud inimene ja ei kirjuta ka asjadest, mis võiks mind või mu pere kuidagi kahjustada. Ühe blogi kommentaariumis tuli küll ka see teemaks, et kui kõik on nii avalik, siis pahatahtlikel inimestel on kerge meid nö röövima tulla. Selleks aga leiab ka sada muud võimalust, kui kellelgi selline soov peaks olema. Ja enda arust oleme me täiesti keskmised eestlased, kes elavad üldse mitte luksuslikult, seega meilt polegi midagi võtta. Jahitakse ikka luksusautosid ja kallist kodutehnikat. Seda meil tõesti pole. 10 aastat vanu arvuteid vaevalt keegi noolima tuleb.

Veel mõtlesin ma, et liiga palju on siin blogis olnud sellist mittemidagi ütlevat sisu, ma proovin seda muuta. Mulle küll meeldib kirjutada, aga see ei tähenda, et ma seda tegema pean, kui mul otseselt pole millestki kirjutada. Vähemalt mitte avalikult. See, et mul pole palju sõpru, kellega lobiseda, ei ole teiste probleem ja peaksin leidma mooduse oma lobapidamatuse rahuldamiseks.

Teiseks olen enda vigadest õppinud, et üheksa korda mõõda, üks kord lõika. Et enne tasuks postitus mitu korda läbi lugeda ja alles siis vajutada nuppu. Tasuks ilmselt jätta see üleüldse ööpäevaks settima, et siis kas mõjub järgmisel päeval veel ja kas tasub avaldada. Seda siis ikkagi enda isiklikust vaatenurgast. Eks inimesi on ju erinevaid ja mõnele meeldib, teisele mitte. Alati on muidugi võimalus leht ristist kinni panna, kui ei meeldi see, mida näed. Oluline on siin siiski see, et autor ise rahul on.

Mida vanemaks ma saan, seda enam hindan müra vähesust. Seda ka bloginduses ja üldse kirjanduses. Valin raamatuid, mis mulle tõesti midagi annavad ja mille sisu mulle kuidagi korda läheb. Loen ka neid blogisid vaid, mille käekiri on mu enda mõttemaailma sarnane, oskaks vaid ise nii hästi neid kirja panna. Ja vot sellest tulebki see trots nüüd, et kui ei oska, ei pane ka. Muidugi ei pea end teistega võrdlema, ega ma teegi seda, vaid lihtsalt tahaksin olla veel parem ja eks ma siis otsin mooduseid. Üheks võiks olla näiteks hiljuti silma jäänud raamat, mille ma Coopi poest ka ära ostsin, kuna seal olid kõik raamatud 20% allahinnatud. See oli siiski teisejärguline põhjus. Esmane oli ikka see, et autor Stephen King räägib kirjutamisest. Alapealkiri “Mälestusteraamat ametioskustest”. See raamat lubab praktilsi ja inspireerivaid nõuandeid, kuidas kirjutada midagi huvitavat ja on nimetatud kõigi aegade parimaks kirjutamisest rääkivaks raamatuks. Ma olen hetkel veel poolepeal, seega ei saa endapoolset kokkuvõtet teha, aga siiani on olnud üks nii põnev ja inspireeriv lugemine küll.

Nii, et siis võib arvata, et mind siin enam väga tihti ei kohta. Hiljuti rääkisin oma “hispaania” sõbrannaga (kui hästi see kõlab :D) ja ütlesin, et muutsin jälle elutuba ja lastetuba ja meie magamistuba, sest mul käivad need hood endiselt peal. Ta ütles, et tahaks siis pilte näha. Nüüd mõtlengi, et kas saadan talle need meilile või teen järjekordse “muutsin diivani asukohta” stiilis postituse. Kas on kedagi, keda see veel huvitaks? Vahelduseks sellele, kui pole midagi tarka öelda? Lihtsalt mõtlen.

Lugesin viimast “Hingele pai” numbrit, kus illustraator Kärt Einasto kirjutab, et ta kodu on pidevas muutuses, vastavalt olukorrale ja vajadustele. Mul oli täielik äratundmine. Minu jaoks väsib mingil hetkel üks ja sama paigutus ära. Vahel tahaks rohkem hubasust, siis rohkem valgust ja õhku, mööbel vahetub, isegi stiil…Mingil kummalisel põhjusel on mu pere alati sellega rahul, mis ma jälle välja olen mõelnud, see on nii naljakas.

See mainitud ajakiri on üldse kaanest kaaneni huvitavat lugemist täis, et ma nüüd panengi arvutil kaane kinni, võtan veel kolmandagi tassi kohvi, kerin end diivanil (mis nüüd on jälle akna all) kerra ja loen mõnd head lugu. Üks lugu on isegi mu mehele täpselt õige, räägib jääs karastamisest. Tema nimelt sai tänu meie sõpradele, kes ühel saunaõhtul jääauku nõudsid, pisiku sisse ja nüüd iganädalasel saunaõhtul jookseb jääaugu ja leiliruumi vahet. Mina pole seda pisikut endiselt saanud…brrrrr…

Niisiis, pika jutu (jälle..) mõte – nimi on muutunud, stiil ehk ka muutub, maaelu jääb samaks, mina olen pidevas muutuses. Loodan, et sellega kedagi ära ei hirmutanud, et te ikka viitsite minuga olla ja ka midagi mulle kirjutada.

Muhv nõudmiseni.

4 kommentaari “Sigadused

 1. Jaaa, ikka jätkata! Paluks ka pilte näha kodu ümbertõstmisest! Hakkadki äkki ka sisekujundusega tegelema, mul oleks täiega abi vaja! Nii et potentsiaalne kunde olemas 🙂

  Meeldib

 2. Olen olnud siiani vaikiv lugeja, kes kuidagi kodukujundusega seoses sinu blogisse sattus ja lugema jäi. Mulle meeldib väga sinu rahulik jutustav stiil ja maaelu võimalikkuse kajastamine. Kodukujndusest tee ikka palun pilte, mul endal on sama asi käsil praegu, ostsime just aastalõpus maja ja inspireerivaid kodusid on nii tore vaadata! Te olete ülitublid ja virgad kah veel kõigele lisaks, ma ise võtan alles hoogu, et tapeedivahetus ette võtta. Peaks enne kevadist aiahooaega ära tegema selle tõesti, muidu jääbki tegemata. Ladusat sulge sulle ja ära palun päris ära kao!

  Meeldib

  • Olen südamest liigutatud, mulle nii mõjuvad sellised südamlikud kommentaarid, aitäh sulle! Hea meelega jagan kodukujunduse mõtteid, sest see teema mind tõesti paelub. Luban, et ei kao kindlasti päris ära, lihtsalt oli tunne väike inventuur teha ja edasist planeerida. Selline tagasiside annab ka motivatsiooni ja aimu, mis siinseid külastajaid enim huvitab 🙂
   Palju õnne ka kodu puhul! See on nii lahe aeg, kus saab alles kõigega pihta hakata. ☺

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s