Metsas käigust, suve soojusest ja esimesest rattasõidust

Täna ajendab mind kirjutama möödunud nädalavahetus, mis oli nii imeline, sest ilm oli soe ja me saime palju looduses olla.

Nädal tagasi olid lihavõtted. Minu poolt ei tule aga ühtki värvitud muna pilti, ei ühtki munadepüha kaunistust, ilusasti kaetud lauda jne, sest me olime haigeid. Minul ja Tomil oli kõrghetk just pühapäeval, kui oleks pidanud mune värvima, lastega aias mune otsima, pidulikku sööki nautima…läks aga nii, et me vaevu suutsime rääkidagi…mõlemad. Seega läksid lihavõtted meist sel aastal suure kaarega mööda. Õnneks on lapsed nii väikesed, et ega nad neist pühadest veel suurt aru ei saa ja me väga ei reklaaminud ka enne. Munadevärvimist muidugi kolme aastane juba oskas oodata, sellest olime küll rääkinud. Seda tegime siis mõni päev hiljem. Sai oma elamuse kätte ikka 🙂

Kuni eelmise laupäevani oli ilm pilvine, vihmane, tuuline ja külm, laupäeval aga ärkasime päikesepaistelisel hommikul, õues puhus soe tuul ja sooja oli 17 kraadi! Pikemalt mõtlemata läksime metsa! Kuna me polnud üldse seda plaaninud aga olime ammu lubanud lastele pikniku pidamist metsas, siis tellisime Postitee ääres asuvas Pizza Olive´st pizzad ja suundusime Palojärve äärde metsa, linnulaulu ja metsakohina keskele. Kui mõnus!

242

Peale metsas söömist, peituse mängimist, käbide uurimist ei tahtnud keegi metsast ära minna. Pisem viskas protestiks pikaligi ja mängis kuusekäbi, kes on sinna metsa loodud 😀 Mingi nipiga saime nad siiski autosse ja suundusime linna, et osta veel üks rattatool. Mõeldud, tehtud ja ka kohe koju tagasi tulles sai tool ka ratta külge kinnitatud. Esimene sõit kulges otse kodust naabertalu hobusteni ja tagasi. See oli ühtlasi ka minu esimene rattasõit sel aastal…ja kohe sellise tandemiga! Ja pooltühjade kummidega kuna me ei suutnud pumpa üles leida. Aga ega seepärast siis sõit tegemata jää. Poiss oli juba eelmisel aastal selle tunde sisse saanud, kui lahe on issi selja taga istuda ja ringi vurada. Plika aga sai esimest korda suure ratta peale oma uues toolis ja ütleme nii, et…röökis nagu ratta peal 😀 Aga kui ta nägi, kui mõnusa näoga ta vend on, rahunes temagi ja lõpuks juba hõikas mulle metsa vahel, kui ma hing paelaga kaelas olematust tõusust üles rühkisin: “sõida nüüd, emmekene!” :)) Väga, väga mõnus oli kokkuvõttes, otsustasime, et see saab meie metsas käikude traditsiooni kõrval teiseks oluliseks traditsiooniks. Siis saab ka kolmas laps ehk toast välja, niisama metsa tulek teda praegu enam/veel ei tõmba.

354

Järgmisel päeval olime isegi täitsa elus ja terved, minul ei valutanud kohe mitte kusagilt (polegi nii nõrk, kui kartsin 😀 ) ja seadsime sammud jälle metsa. Poja on koguaeg rääkinud Taevaskotta minekust, seega siis plaanisimegi sinna minna. Kohale jõudes aga selgus, et seal on parasjagu mingi üritus, autosid oli parkla täis ja me otsustasime mujale minna, et ikka seda metsa rahu ja vaikust nautida. Umbes 3 km edasi asub Kiidjärve looduskeskus, kus on RMK matkarajad. Meie valisime neist lühima, sest kaks pisikest ei jõua veel päris pikka matka ette võtta. Ja sisetunne (tumenev taevas aitas kaasa) ütles, et seda sooja (sel hetke 20 kraadi) kauaks ei jätku, tuleb vihm kaela. Saime aga õnneks oma lühimatka ära teha, mis oli jällegi nii imeline. Mets oli nagu muinasjutus, müstiline ja tuulte poolt räsitud. Sinililleline ja ilus 🙂

Kui neid pilte poleks, ei usukski, et just päev-paar tagasi oli justnagu suvi. Praegu igatahes sajab akna taga vihma ja sooja on 4 kraadi. Tegelikult muutus ilm drastiliselt siis, kui jõudsime sõita vaid paar kilomeetrit, juba oli kraade “vaid” 13 ja kui koju jõudsime, oli juba 8 kraadi sooja ja vihma sadas, tuul möllas ja tormas. Nüüd siis ootame uut ilusat kevadilma.

Järgmine postitus tuleb kasvuhoone teemal. Millist valida? Ja natuke potipõllundusest ka 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s