Looduse vingerpussid

Kui märtsi keskpaigas oli tunda juba täitsa kevadet, siis järsku muutus maa valgeks ja ilmad olid külmad-tuulised. Nii on see ilmselt iga kevad olnud. 15ndal märtsil veel toimetasime aias, põletasime kulu ja isegi võrkkiik sai välja võetud, väga mõnus oli seal vahepeal käsi ja jalgu puhata ja vaadata, kuidas lõkketoss loojuva päikese poole ujub…

 

 

Järgmisel päeval oli juba nii soe, et lapsed olid ilma kinnasteta õues! ja käed ei hakanudki külmetama!! Oi, kuidas ma olin seda päeva oodanud. Nemad ilmselt ka, sest terve päev möödus õues, isegi väike eine tuli õues võtta, et ei peaks mitu korda riideid ära võtma ja jälle selga panema. Noorperemees uuris vaepeal hoolega uusi tärganud lillekesi, nii ligidale pistis oma nina, et pidi kohe pikali viskama. 🙂

Et kevad oli juba kohale jõudnud, otsustasime väikestele ka nende esimesed rattad ära osta ja kohe saime ka küla staadionile proovima minna. Kahjuks kodu juures sõita ei saa, kuna suure tee ääres pole kergliiklus teed ja eie kruusatee on koe eriliselt sopane ja auklik, abiratastega rattaga pole veel seal midagi tea. Aga kui H nii usinasti rattasõitu jätkab, siis saab tal ehk juba õigepea rattal abikad alt ära võtta 🙂 E sai oma ratta vist küll rohkem moepärast, kuna ta on nii harjunud, et suurem venna teda toas auto seljas lükkab, nüüd aga tuli endal ju vaeva näha…Nagu näha, on E-l teistmoodi sportlikud huvid. Üldse on tore, et selline staadion meil ligidal on. See uhke valge maja seal mõisapargis on vana mõisahoone ja praegune Vastse-Kuuste kool.

 

Õhtul õnnestus näha imelist virmaliste mängu, kuigi mitte nii värviküllast, kui mujal. Või vaatasin ma lihtsalt liiga hilja aknast välja. Poole ööni kõõlusin fotokaga akna vahel ja tegin mõned klõpsud aga tulemus pole muidugi midagi vapustavat. Litsalt, see, et neid sai näha, oli imeline.

Blogisse 01

Paar päeva peale kevade algust algas…talv. Lapsed nõudsid hommikul aknast välja vaadates kelku. H muru niitmise pidi veel natukeseks edasi lükkama..

2 kommentaari “Looduse vingerpussid

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s