Kaldemäe maja uus vooder

Tahtsin praegu hakata ohkima juba selleüle, kui vähe aega mul on jäänud siin kirjutamiseks aga pole vist mõtet, seda on ilmselt niigi märgatud. Pean harjuma oma uue staatusega – majaperenaine…Ema tervitab mind vahel telefonis, kui mõisaproua…Sellest on siiski asi kaugel. Vahel tahaks tõesti mõisaprovva kombel oma aias jalutada ja vaadata, kuidas kõik edeneb ja aina ilusamaks muutub. Reaalsus on aga see, et viimased kaks nädalat pole ma eriti maja ümber õue saanudki. Esimene nädal peale kolimist tulid maja voodrit paigaldama ehitajad, kelle tööviljakus sõltus paljuski ka ilmast. Kuna aga sadas siis palju, jäi nende töö ka ootele ja sajuga ei olnud ka meil nagunii õues midagi teha, nii sopane on siin vihmaga kõik…kuigi lapsi see ju loomulikult ei häiri.

30. augustil oli seis aga juba selline

Oleme juba kuulnud imestust, et üleval ei olegi aknaid? Endale paistab see ka kummaline aga meie teame vähemalt, et tulevikus sinna ikkagi tulevad aknad. Kuna aga teise korruse väljaehitus saab olema millalgi hiljem, ehk siis mitte niipea, ei olnud mõtet sinna ka auke jätta ja neid millegagi katta….nii nagu tehti maja Tartu poolses küljes. Ärge küsige, miks. Ilmselt seetõttu, et laudadest ei oleks välja tulnud (neid juba tuligi puudu ja toodi kuskilt juurde). Seetõttu näeb maja Tartu poolne külg veidi pentsik välja, alumise korruse ühe vana ja teise, Seene Petsi tehtud akna tõttu ja üleval veel need papitükid ees…aga küll kõik saab olema nii, nagu peab. Millalgi.

Selle nädalaga on tehtud palju tööd ja edusammud on märgatavad, valmis on saanud ka tuulekastid ja eeskodade laed. Aga nende tuulekastide osas oleme jälle natuke õnnetud, et need nii palju räästa alt välja ulatuvad. Ehitajate sõnul ei oleks aga saanud seda teisiti teha, kuna räästas oli lühike, nende arvates ei oleks saanud ka räästast pikemaks ehitada, oleks aknas valguse ära varjanud…Selles viimases ei ole ma küll väga kindel, sest minu silma järgi on ju akna ülemise ääreni päris palju veel ruumi? Eks oleks pidanud mõne asjatundjaga veel ülearutama aga tagantjärele oleme ikka targemad, nagu alati. Ehk et jääb nii nagu on. Võib-olla varjavad vihmaveerennid siis selle suure tuulekasti ära, ilma rennideta nagunii ei saa.

Täna ei jõudnud rohkem pilte teha, lähiajal tuleb neid kindlasti juurde. Aga selline ta siis nüüd on, see meie armas Kaldemäe kodu. Mina kujutan juba siia maja ette lilli ja ilupõõsaid, eeskodadele tulevad veel külgedele nö tarad, kuhu paneme pingid, et aiast tulles enne tuppa minekut veel jalgu puhata. Või kus külalisi oodata.

Laudise toon võib veidi veel muutuda, kuna hetkel on vaid kruntvärviga värvitud, üks kiht värvi tuleb veel. Millalgi.

Mõnes mõttes oli hea, et me juba sees elasime ajal, kui ehitajad voodrit paigaldasid. Sai nii mõnigi kord midagi üle küsida, et miks just nii tehti. Näiteks, et kui majale oli juba varem valmis puuritud ventilatsiooni avad, siis üks neist ehitati lihtsalt kinni, st tuulekast jäi selle peale. Meile aga tundus see imelik, et mismoodi, nii ongi, et pannakse kinni? Et tihti oli tunne, et enne teeme, siis mõtleme. Ja ehitajatele võis tunduda, et oleme mingid asjatundmatud snoobid linnast, kes nende tööd segavad…aga see on siiski meie kodu, mida me (loodetavasti) korra elus ehitame  ja me tahame, et see oleks hästi tehtud. Vigu on tehtud ennegi, nii sees, kui väljas, nendeta vist ei pääse ühegi majaehituse puhul. Aga minu meelest siin ei saa lähtuda ütlusest, et “vigadest õpitakse” või et “ikka juhtub” (katkiste akende lugu). Muidu on aga töö korralik ja mis mulle veel meeldis, oli see, et seekord oli majaümbrus peale nende lahkumist üsna korras, st kola oli kõik kotti pandud ja isegi suitsukonid olid tuhapotist ära kallatud. Selle eest ma andestan neile isegi paar lõhutud lille ja savist õueküünla ümbrise

Mul oli miljon asja veel, mida tahtsin öelda aga nagu ikka, selliseks kellaajaks (00.04) on tõesti juhe koos ja ootan ainult hetke, kui pea patja puudutab. Homme olen värskem ja käin fotokaga ümber maja, teen võtteid kaugelt ja lähedalt ja toon need teieni 🙂

Head ööd!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s