Kuidas vanast mööblist ehitajate tööpink sai

Hei, hei, tulen värskete uudistega Kaldemäelt. Käisime sel nädalavahetusel mõlemal päeval ja tagasi linna jõudsime erinevate tunnetega. Kui laupäeval oli koju sõites hari üsna punane siis täna, pühapäeval oli juba kõik halb unustatud ja tuju hea. Alustan siiski algusest ehk laupäevast.

Kuigi ilmad on juba soojemad, käime siiski nädalavahetustel, kui ehitajaid seal ei ole, ahju kütmas. Ja ka töid üle vaatamas. Kuigi meil on selleks ülevaatajaks kujunenud üks töömees, kes tundus sellele “ametipostile” sobivat, ei saa siiski ka selles enam kindel olla, et tema kõike jälgida jõuab.

Avastasime, et vanadest, 30ndatest pärit laudadest oli järsku saanud pikkade prusside toed, ühest lauast aga oli suisa tööpink valmistet. Ja oleks siis veel, et meid oleks sellest teavitatud, et kuulge, me leidsime küünist ühe vana laua lobudiku, me teeme sellest endale saepingi, taome naeltega sinna klotsid külge, igavesti korralik tööpink! Mis siis, et tegemist oli tõesti korraliku kirjutuslauaga, mida me plaanisime veidi siit-sealt kohendada ja oleks saanud kasutada ükskõik kus. Aga ega enam polegi midagi teha, mis tehtud, see tehtud.

SONY DSC

Muutused toas

Palgid, mis jäävad oma algsel kujul köögis ja toas, on heledamaks harjatud ja näevad väga ilusad välja, seega polnudki vaja mingit liivapritsi vms. Meile tulemus igatahes meeldib, tuleb veel vaid üle õlitada mingi läbipaistva õliga. Kui kellelgi on kogemusi, millega oleks kõige parem seda teha, mis ei muudaks palgi praegust tooni, siis ootan kommentaare 🙂

Tuppa on samuti karkass seina ära pandud, seal on vaja veel juhendamist, köögis elektrijuhtmed paigas, toas veel vaja paika panna.

SONY DSC

Täna käisime jälle maal, viisime mõned pütid värvi ja tööriistu meestele valmis. Kuna T plaanis ahjud küdema panna, siis pakkus ta välja, et ma sõidaks Põnniga naabrite juurde, kes hobuseid peavad ja lepiks kokku aja, millal nende juurde ratsatundidesse lähen. Nimelt tõi jõuluvana mulle sellise toreda kingituse, et saan nüüd minna kolm tundi ratsutama naabertallu. Olen juba jõuludest saadik sinna kibelenud, aga ühel või teisel põhjusel on see edasi lükkunud kuniks siis täna käisingi nendega sel teemal rääkimas. Lahke pererahvas võttis meid taas väga sõbralikult vastu, saime Põnniga hobuseid näha ja perenaine Eve rääkis võistlustest, millega peremees tegeleb. Parasjagu oligi Ülar ametis ühe võistlushobusega, nägime, kuidas hobust rakendati ja talle võistlusvankrit külge pandi. Ülar ja hobune tegid paar tiiru ümber tünnide, mis harjutamiseks platsile olid pandud ja tulid siis meie juurde tagasi. Minu suureks üllatuseks ja rõõmuks pakkus Ülar, et sõidutab meid sellesama vankriga. Selleks tuli kinnitada tema seljataha üks spetsiaalne iste, millel meie H-ga koos istusime, poja minu süles ja sõit läkski lahti!

Tegime päris pika tiiru, meie teekond viis meid mööda meie majast, Tom ja Pisipiiga said meile lehvitada ja ka naabrimeest tervitada. Ülar näitas veel mulle loomade söötmiskohta, kus metssead ja metskitsed söömas käivad, ka jäneste jälgi oli seal palju. Loomi võib seal ilmselt päris palju näha, tema on näiteks seal ilvest kohanud ja tema lapsed nägid järve äärde ujuma minnes karu. Noh, ma loodan, et ma nende toredate metsaelukatega siiski isiklikult kohtuma ei pea, aknast võin ma neid imetleda küll, ilmselt pean endale kiiremas korras teleobjektiivi muretsema ja akna alla mugava pildistamise koha valmis seadma niipea, kui sisse kolime. Mulle väga meeldib juba see mõte, et ma kogu oma vaba aja, mis jääb üle lastest, perest, majast ja aiast veedan fotokas näpus ringi uitamas või teen omale puu otsa onni, kus loomi vaatevälja ootama hakkan. Kas pole mitte reaalne ja hea plaan?

Igatahes, kui kellelgi on soov ratsutada või korraldada seltskonnaga mingi huvitav väljasõit, siis kindlasti soovitan tulla Vastse-Kuuste ligidale Vinni tallu Ülari ja Eve juurde, kes teid ratsutama õpetavad ja sellest ühe meeldiva elamuse teevad. Nad on tõesti väga, väga toredad ja sõbralikud inimesed!

Üks kommentaar “Kuidas vanast mööblist ehitajate tööpink sai

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s