Võtame viimast

Taaskord seljataga üks nädalalõpp ja kus mujal me ikka olime, kui Kaldemäel. Seekord olid abiks ka T vanemad. Nii me siis jälle pakkisime laupäeva hommikul asju, nagu ikka pool elamist autosse ja sõitsime maale. Ilmaennustus küll lubas vihmast ilma, aga millal nad enne täppi on pannud? Laupäeval panidki…Terve tee sadas ja ka kohale jõudes sadas. Kuna Põnn oli unine ja tundus, et kohe-kohe kustub, tõstsin ta otse autost kärusse. Piiga jäi autosse turvahälli edasi magama. Turnisin käruga üle mätaste ja läbi märja heina väikese kruusatee poole, mis viib naabertalu juurde. Enne naabertalu aga keerab tee nii paremale kui vasakule, nii et saan vahelduseks jalutada kas vasakule metsa vahele või paremale….metsa vahele. Linnakärale on see aga absoluutne vaheldus.

Vihma muudkui kallas, õnneks õhk oli mõnusalt soe ja jalutada oli nii värskendav. Kui aga kärust vahtisid vastu ka pool tundi hiljem kaks unist silma, mis kuidagi kinni vajuda ei tahtnud ja mu paljad käed olid juba vihmaveest külmad, keerasin otsa ringi ja läksin tagasi. Maja juurde jõudes kuulsin toast Piiga nuttu, ta oli ärganud ja T jalutas temaga mööda tube. Tegime laste vahetust ja peale Piiga söötmist võtsin vastu otsuse, et ma sõidan lastega koju. Süda valutas sees, nii palju on seal ju teha ja niiväga oleks tahtnud jääda. Aga vihmaga ja üleväsinud lapsega pole seal just eriti palju võimalusi midagi ära teha ja nii ma nendega linna tagasi sõitsingi. Minu jaoks siis sellega päev maakodus lõppes. Teel Tartusse sõitsid ämm ja äi mulle vastu, läksid T-le appi tööd tegema. Nad on ikka nii lahedad…:)

Õhtul, kui T ema ja isaga koju tagasi jõudis, rääkisid nad, kuidas olid leidnud kõige tagumisest toast rottide pesa. Ja rotte oli seal kohe hulgim olnud, lendasid kahte lehte laiali ja põgenesid pööningule ja seina taha, kes kuhu sai. Sel hetkel oli mul päris hea meel, et me koju tulime. Kuigi mul on kunagi rott koduloomaks olnud, ei usu, et need suured mustad rotid sama nunnud olid.

Kuna rottidel oli seal hea elu olnud, vili söögiks ja lambavill pesaks, siis hävitasid kurjad inimesed 😛 nii toidu kui pehme küljealuse. Ma juba vaimusilmas kujutan ette, et kui me ükskord sinna majja elama kolime, tulevad kuskilt põranda alt kari musti rotte meile kambakat tegema. Kardan, et siis ühest paksuks söödetud ja mugavast Garfieldi tüüpi linnakassist eriti tolku poleks, ilmselt tuleks meil teda hoopis kaitsta. Aga sellega jõuame veel hiljem tegeleda, kuidas me nendele rottidele selgeks teeme, et nad ei ole enam selle maja peremehed.

Kuna T-i vanemad ööbisid seekord siin, siis said nad meile ka pühapäeval abiks olla. Ämm oli juba kella 6-st hommikul üleval ja oli hotelli hommikusöögi lauas kaks tassi kohvi ära joonud, kella 9 paiku, kui nad meile helistasid, oli ta juba nagu Duracelli jänes olnud, tahtnud juba maale koristama minna. Aga tuleb tunnistada, et ega meiegi kehvemad polnud, ärkasime üsna varakult, kuigi oli kella keeratud ja saime enne lõunat juba kodus minema.

Kui kohale jõudsime, avanes minu ees hoopis teine pilt, mis eelmisel päeval.

Pildil maja enne ja pärast (see enne pilt on muidugi paar nädalat varem, kui lehed veel ilusad kollased olid)

Blogisse 317

Tähelepanelik silm näeb, et alumiselt pildilt on kadunud üks suur oks, mis oli ukse ja akna ees ning ka see tohutu puhmas kahe ukse vahelt. Mulle tundus maja kohe veel suurem peale seda muutust. T isa töö, lisaks oli ta oma lõikuriga võtnud võsa vähemaks ka maja küljelt, kus võsa oli sõna otseses mõttes juba maja külge kasvanud. Võib-olla võsa pole see kõige õigem sõna, need on ju ikkagi mingid põõsad, mis kevadel ja suvel õitsevad ja puha aga seda on liiga palju…liiga-liiga palju…

Ämm oli parasjagu ametis asjade põletamisega, mida nad majast olid leidnud ja mis mingit taaskasutust enam kunagi ei oleks leidnud. Muu hulgas aga leidis ta kummikuid ning ta enda sõnul uhked viltsaapad, nahast äärtega, pidavat rikaste inimeste vildid olema. Ilmselt need hakkavad meil mõnda aida seina kaunistama, minu jalgu aga siiski mitte..

Blogisse 43

R oli ka täna väga tubli abiline. Vedas koos teistega kraami lõkkesse, lõhkus vanadelt vooditelt jalgu alt ja aitas papal võsa lõigata ja lõkkesse tassida.

Blogisse 36

Mina sain taaskord oma ploomivõsa kallale minna, mis tänasega ka lõpuks nö valmis sai.

Põnn ja Piiga magasid vaheldumisi, Põnn kärus ja Piiga samal ajal auto pagasiruumis kookoni sees. Tema on laps, kes võib vist püstijalapeal ka magada, kui ta vaid seista juba oskaks.

Nii, et täna oli tegus päev. Õhtul koju jõudes oli kontides mõnus rammestus ja kõigil põsed õhetasid. Saime oma trenni vajaduse ja piisavas koguses värsket õhku ammutada. Kuni järgmise korrani, kuniks veel saab midagi õues teha.

Ahjaa, hea uudis on see, et majas sees hakkavad ka asjad liikuma, järgmisel nädalal läheb korstnamees korstent parandama ja laduma ja me saame ahju kütma hakata. Tunnen juba ammu puudust ahju tule tegemisest ja sellest lõhnast, mis ahju kütmisest tuppa tekib…ootan juba väga uut nädalavahetust, kui saame oma maakoju minna. Ka Põnn juba teab, et see on meie uus kodu. Terve tee tagasi ta korrutas muudkui “maale” ja “meie kodu”. Oeh, see teeb südame soojaks küll… 🙂

3 kommentaari “Võtame viimast

 1. Neid maja pilte vaadates on mul tunne,et s6itsime eile sellest mööda?! Teel Põlva ja tagasi!? Näitasin veel abikaasale ka,et vaata kui ilus ja siis meenus teie maja ost ja tekkis mõte,et äkki see ongi see?!

  Meeldib

  • Hei,hei Elo! Ei oska niimoodi öelda, kas nägitegi meie maja aga ju ikka, seal kandis teist sellist ei tohiks olla 😉 järgmine kord, kui äkki meid ka seal toimetamas näete, tule aga külla 😉

   Meeldib

 2. Tuleme 🙂 Ütlesin Karlale ka, et peame ikka läbi astuma kui sinna veel satume 🙂 Karla õde elab Põlvas niiet meil sinnakanti ikka asja on vahest kui rohkem vabupäevi järiest tulemas on 🙂

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s