Otsingud hakkavad lõppema

Tänaseks oleme ühe konkreetse maja saamisega tegelenud juba natuke üle kuu aja. Oleme käinud pankades, saanud eitavaid vastuseid, oleme mõelnud skeeme ja variante, kuidas see maja ikkagi endale saada. Aga oleme ikka asja rahulikult võtnud ja väga kiirustanud ei ole ka. Kuni üleeilseni, kui T oli just reisilt tagasi jõudnud ja rääkis maakleriga viimastest uudistest. Need ei olnud üldse meile head uudised. Nimelt on tekkinud uued huvilised. Ja selgus, et mitte niisama huvilised vaid kohe sellised, kes ongi potentsiaalsed ostjad, kes lähevad esmaspäeval panka ja loodavad siis laenu saada.

Kuna meil on juba Swedbankis laenutaotlus sees, oleme teatud mõttes nendest eest aga siiski ei saa ju sellele lootma jääda, et see pank nüüd meile positiivse vastuse annab. See risk on liiga suur, et jääda pangale lootma. Seega pani T oma pea kiiremini tööle, mõtles variante, pidas nõu raamatupidajaga ja oma isaga kuni lõpuks leidis ise kõige mõistlikuma lahenduse. Sellise, mille kohaselt saaks osta maja oma firmaga kaasomandisse. Küsisin paarilt tuttavalt juristilt, kas see on seadusega võimalik ja sain jaatavad vastused. Seega on nüüd see maja juba nii käega katsutav, nagu ta siiani veel pole kordagi olnud.

Ajastus on nüüd küll natuke halb, kuna T sõitis Itaaliasse messile nädalaks aga õnneks saab selle maja ära broneerida ja edasi tegeleda siis, kui ta tagasi tuleb. See annab vähemalt meile kindluse, et keegi teine seda ikkagi nina alt ära ei napsa.

Homme tuleb mu ema siia, mulle appi lastekarja kantseldama, eks ma saan ju üksi ka, aga siis on lootust, et läheb aeg ikkagi kiiremini ja saame mõlemad emaga vaheldust oma ellu. Ja mõtlesin emaga ka koos nüüd maja vaatama minna. Kui ka sisse ei saa, siis väljast saame ikka vaadata ja juba koos mõelda aia plaane vms.

Nii tore on nüüd mõelda sellest majast nii, et kohe ongi ta meie oma ja me saame hakata seal juba toimetama. Esialgu nädalavahetustel, alustada koristustöödega, kutsuda kohale spetsialist, kes aitab mõelda võib-olla millestki, millele me pole tulnud ja annab nõu.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s